Tutto Lubno

TUTTO altán na vyhlídce

Dovolte mi, abych Vám představila výletní místo v srdci Beskyd, s výhledem přímo na Lysou horu a Palkovické hůrky.

TUTTO altán nechal postavit zcela nezištně v roce 2012 místní rodák Adam Švrčina. Jeho hlavní motivací bylo, aby se nezačala zastavovat louka okolo altánu, kde je velká migrace lesní zvěře. Chtěl, aby se zde lidé zastavili a pokochali se pohledem na krásu krajiny.

Od té doby se altán stal velmi oblíbeným místem pro místí obyvatele i turisty. Lidé si zde dělají pikniky, potkávají se, oddávají. Focení do rodinného alba využívají lidé i z dalekého okolí, neboť západ slunce a místní kostel tvoří překrásnou atmosféru.

Díky velmi vysoké návštěvnosti dostává altán velmi zabrat. Nejen, že lidé tady zanechávají neskutečné množství odpadu, rozšířilo se i ničení této krásné stavby. Lidé začali vyrýváním do dřevěné konstrukce a následně i stříkáním sprejů.

Z altánu jsme měli, až do doby postupného ničení, všichni velkou radost. A dnes? Je to hanba….

Tím, že stavba není financována městem ani žádnými fondy, ale mužem, který chtěl zviditelnit krásu krajiny, dostáváme se do patové situace.

Chce se mu investovat do altánu, který je stálým terčem útoků vandalů?

Nechce…..

Pojďme tedy společně všichni, co navštěvujeme altán a využíváme ho ke svým radostem, podpořit jeho opravu, přispěním jakékoli částky na transparentní účet číslo 2901535845/2010. Peníze budou výhradně použity pouze na nákup, opravu a práci spojenou s renovací altánu.